Studio Kosmetyki i Modelowania Sylwetki

Czym jest cellulit?

 

Cellulit, wróg chyba każdej kobiety.

cellulitLipodystrofia - czyli cellulit to zmiana okreslana jako "efekt pomarańczowej skórki" to denerwujący mankament, z którym walka może trwać dość długo. Na tę przypadłość cierpią zwłaszcza kobiety. Cellulit , to mówiąc wprost nieproporcjonalnie usytuowana tkanka tłuszczowa. Komórki tłuszczowe - adipocyty zachodzą na siebie formułując brzydko wyglądające pofałdowania. Naturalanie komórki tłuszczowe mają wielkość ziarenek ryżu i leżą regularnie jedna przy drugiej tworząc tkankę tłuszczową. Cellulit pojawia się głównie gdy w organiźmie zachodzą zmiany hormonalne. Jest to czas dojrzewania u dziwcząt i czas przekwitania u kobiet, kiedy objawy związane z pojawianiem się cellulitu moga się nasilać. Domowe sposoby walki z cellulitem to m.in. : masaż np. podczas kąpieli szorstką rękawicą, prysznic ciepłą i zimną wodą - na zmianę czy samodzielnie wykonany peeling z fusów kawy z dodatkiem ulubionego balsamu lub kremu.


Rozpoznać możemy różne rodzaje jak również różne stopnie tworzenia się cellulitu.

Zasadniczo wyróżnić możemy :

* cellulit wodny powstaje z nadmiaru wody zatrzymanej w organizmie jak również może być związany z upośledzeniem naczyń limfatycznych
* cellulit tłuszczowy, pojawia się częsciej i trudniej go zredukować.

Rozróznia się 4 fazy tworzenia się cellulitu pod względem zaawansowania:


I STOPIEń ZAAWANSOWANIA - cellulit lekki wodny - tutaj w zasadzie tylko w pozycji stojącej jak również przy ucisku palcami pojawiają się niewielkie nierówności. Sktueczną i spradzoną metodą na pozbycie się cellulitu wodnego jest drenaż limfatyczny, który usprawnia krążenie krwi i limfy, który to właśnie tworzy zastoje wodne. W czasie drenażu limfa zostaje odprowadzona do węzłów chłonnych i obrzęk znika.
 
II STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA- cellulit średni - w tym przypdaku nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa zauważalna jest zarówno w pozycji leżącej jak i stojącej.  w tej fazie stosuje się masaż próżniowy dermomasażerem, liposukcję ultradźwiękową, masaż bańką chińską, owijanie ciała bandażami nasączonymi substancją aktywną oraz różne zabiegi kosmetyczne na ciało jak chociażby mezoterapięigłową czy dermaroller.

III STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA- cellulit ciężki tłuszczowy - w tej fazie cellulitu na skórze, w każdej pozycji widoczne są grube i oddzielone głębokimi bruzdami złogi komórek tłuszczowych. Również palpacyjnie wyczuwalne są grudki w głębszych warstwach. Skutecznym sposobem na pozbycie się tej formy cellulitu sa : masaż próżniowy dermomasażerem, intensywny masaż bańką chińską połączone najczęsciej z liposukcją ultradźwiękową lub falami radiowymi RF. Takie połączenie pozwala ruszyć i później upłynnić złogi tłuszczowe a co za tym idzie wygładzić i ujędrnić skórę ud, pośladków czy brzucha. 

IV STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA - cellulit ciężki - jest to najbardziej zaawansowana i trudna do zredukowania postać cellulitu. w tej formie zaawansowania nierówności widoczne są już w każdej pozycji. Na skórze widoczne są dużych rozmiarów grudki przypominające kalafior. Tu, oprócz wspomnianych wyżej zabiegów powinno się włączyć dietę niskotłuszczową. Można wspomagać się również suplementacją zawierającą tzw. "spalacze tłuszczu". Konieczna jest tu również aktywność ruchowa. Należy pić min 2 litry wody dziennie. Pozwala ona pozbyć się toksyn oraz wspomaga usuwanie upłynnionego tłuszczu.

Najlepiej jednak jak najszybciej przeciwdziałać powstaniu złogów. Najczęsciej jednak nam się nie udaje. Zwyczajnie przesypiamy czas, w którym cellulit zaczyna powstawać i później pozostaje już tylko z nim walczyć.

Zdecydowanie należy zwracać uwagę na racjonalnie odżywianie. Niezależnie od wagi czy budowy ciała skórkę pomarańczową można sporadycznie już spotkać u młodszych nastolatek. Prawidłowe odżywiani, brak używek, aktywność ruchowa, spożywanie dużej ilości wody, ograniczenie spożywania fast foodów i dużej ilości słodyczy może w ogromnym stopniu zapobiec powstawaniu tego defektu skóry. Kiedy już cellulit się pokaże należy najwcześniej, jak się da, rozpocząć z nim walkę.

Klikając w odnośnik sposób na cellulit dowiesz się więcej na temat samego cellulitu czy mechanizmów jego powstawania.Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl