Studio Kosmetyki i Modelowania Sylwetki

Elektrostymulacja mięśniowa EMS

 

Elektrostymulacja mięsni a spalanie tkanki tłuszczowej.

 elektrostymulacja Kielce

Elektrostymulacja i jej wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej.

Okres jesieni i zimy sprzyja odkładaniu i magazynowaniu zbędnej tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie sprzyja tyciu. Najczęściej zauważamy to kiedy okazuje się, że ubrania z zeszłego roku ciężko jest dopiąć. Tkanka tłuszczowa odkłada się nam najczęściej w okolicy brzucha, ud i pośladków. Winny jest tutaj nie tylko brak ruchu ale również wszędobylski cukier, który spożywamy nadmiernych ilościach. Cukier to puste kalorie, a jest on naprawdę wszędzie - w słodkich napojach, białym pieczywie, słodyczach, jogurtach, sokach, drożdżówkach i tak dalej.

Aby rozpocząć proces odchudzania musimy z tego cukru zrezygnować albo chociaz go ograniczyć. Jednak samo to prawdopodobnie nie wystarczy. Oprócz zdrowego odżywiania konieczny jest również wysiłek fizyczny, który pomoże spalić nam zbędne kilogramy. Nie każdy jednak z nas ma ochotę i czas na to aby ćwiczyć, biegać bądź uprawiać inne sporty. I tu z pomocą przychodzi nam zabieg elektrostymulacji mięśniowej.

Elektrostymulacja mięśniowa znana jest już od dawna ale zazwyczaj wykorzystywana była w rehabilitacji oraz jako tak zwany doping elektryczny w sporcie. Ostatnio jednak znalazła ona swoje zastosowanie również i modelowaniu oraz wyszczuplanie sylwetki. Działanie elektrostymulatorów, bo tak nazywają się te urządzenia, jest bardzo proste i polega na oszukiwaniu naszych mięśni poprzez wysyłanie takich samych impulsów, jakie wysyła nasz mózg. Rzecz jest w tym, iż skurcz mięśnia jest zjawiskiem elektrycznym i stosując prądy elektryczne o odpowiednich częstotliwościach, można sztucznie wywołać skurcze mięśniowe.

Elektrostymulatory to urządzenia które wywołują skurcze w miejscu do którego podpinamy elektrody. Dzięki ich nowatorskiej budowie i zastosowanie wielu elektrod mamy możliwość podłączenia ich jednocześnie okolice brzucha, pośladków, ramion czy też nóg. Wszystko zależy od tego które partie mięśni chcemy wzmocnić bądź które partie ciała chcemy wyszczuplić. Stymulowanie Impulsem elektrycznym grup mięśniowych prowadzi do wzrostu oraz zmniejszenia otaczającej je tkanki tłuszczowej. Wygląda to tak, że stymulowane włókna mięśniowe wykonują izotoniczne ruchy, a w konsekwencji pobierają energię z okolicznych tkanek, czym doprowadzają do spalania tkanki tłuszczowej. Odpowiednio zaprogramowany elektrostymulator pozwala na dość szybkie i równomierne wyszczuplenie ciała ponieważ podczas zabiegu dochodzi do pobudzenia przemiany materii jak również i krążenie krwi.

Elektrostymulacja mięśniowa jestem efektywniejsza Im więcej partii mięśniowych Jest podpięty pod urządzenie i zmuszanych do pracy. Obliczono że jeden zabieg elektrostymulacji trwający 45 minut odpowiada mniej więcej 2, a nawet 3 godzinnemu, wysiłkowi fizycznemu. Elektrostymulatory w zależności od wybranego programu mogą spalać tkankę tłuszczową wzmacniać mięśnie stymulować ich rozbudowę jak również i je rozluźniać.

Pamiętajmy jednak, że elektrostymulacja nie jest złotym środkiem i nie zastąpi nam ona regularnego wysiłku fizycznego. Ważne więc jest żeby elektrostymulacja była dla nas zabiegiem wspomagającym, a nie remedium na nasze lenistwo. Zeby elektrostymulacja przyniosła wymierne efekty musimy poddać się serii zabiegów czyli przynajmniej 3 razy w tygodniu. Dokładnie wygląda to tak że zaleca się serie po 10 zabiegów dokonywanych w co tygodniowych odstępach.

 

 Przeciwwskazania do elektrostymulacji :

 

  • choroby serca (arytmia, zawał)
  • rozrusznik serca
  • choroby układu nerwowego (padaczka)
  • wysokie nadciśnienie
  • ciąża, menstruacja
  • metalowe implanty (endoprotezy stawów, zębów)
  • ból niewiadomego pochodzenia
  • stany zapalne, grzybica w obrębie dróg moczowych
  • zmiany nowotworowe
  • gorączka, stany wyczerpania fizycznego i psychicznego

 Dodaj komentarz


Dodaj

Komentarze

Robertneole, Dodany: 26.09.2017, 01:19
Hydrogenation manipulates vegetable and seed oils by including hydrogen atoms while heating the oil, producing a rancid, thickened substance that basically only advantages processed meals shelf life and company earnings - nearly all consultants now a

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl