Studio Kosmetyki i Modelowania Sylwetki

 

Mezoterapia

Mezoterapia - sposób na pozbycie sie zmarszczek.

Mezoterapia to zabieg mający na celu dostarczyc substance aktywne bezposrednio w dane miejsce z pominięciem przewodu pokarmowego i wątroby. Początek mezoterapii szacuje się na 1952 rok. Wtedy też francuski lekarz Michel Pistor po raz pierwszy podał prokainę w zaburzeniach słuchu, stosując wielokrotne, powierzchowne iniekcje wokół małżowiny usznej. On też wprowadził nazwę „mezoterapia”, określając tym samym metodę leczenia schorzeń tkanek pochodzących z mezodermy. Około 20-30 lat pózniej zaczęto stosować mezoterapię również w kosmetyce. Obecnie mezoterapia zajmuje szczególne miejsce w dermatologii i kosmetologii, jako zabieg odmładzający, regeneracyjny, rewitalizujący, ujędrniający, wygładzający (twarz, szyję, dekolt, grzbiet dłoni), redukujący przebarwienia, trądzik, cellulit i rozstępy, odleżyny, keloidy, blizny, łagodzący oparzenia oraz redukujący tkankę tłuszczową. Mezoterapia ma swoich zwolenników i przeciwników. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, że pozwala ominąć warstwę rogową naskórka i dostarczyć składnik aktywny bezpośrednio do żywych warstw naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.

Mezoterapię podzielić można w sumie na dwie główne grupy :
mezoterapię igłową
mezoterapię bezigłową


Najstarszą z metod mezoterapii, jest metoda iniekcji wykonywanych są śródskórnie lub podskórnie. czyli mezoterapia igłowa. W metodzie mezoterapii igłowej wykorzystuje się:

techniki manualne - dobierając strzykawkę i odpowiednią grubość igły
techniki kołowe - czyli tzw. derma rollery (wałeczki z mikro igiełkami)
techniki mechaniczne - zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego pistoletu

W mezoterapii igłowej stosujemy wiele substancji aktywnych. Wszystko zależy od tego czy chcemy pozbyc się zmarszczek, cellulitu czy np. usunąć przebarwienia. Do najczęściej stosowanych należą: kofeina, wyciąg z karczocha zwyczajnego, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, poliwitaminy, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, pirogronian sodowy, phosphatydylocholine decapeptide-4 (cg-idp2), proteochondroityna.

Mezoterapia bezigłowa (elektrofonoporacja) stanowi równie skuteczny sposób odmładzania i regeneracji skóry co mezoterapia igłowa. W metodzie stosuje się gotowe do użycia żele-koktajle zawierające wysokie stężenie czynników wzrostu, peptydów biomimetycznych i innych aktywnych składników odżywczych zamkniętych w nanokapsułkach. Substancje te docierają do wnętrza skóry, a przez błonę komórkową do komórki, co powoduje wysoką efektywność terapii. Metodyka wykonania zabiegu uzalezniona jest od rodzaju urządzenia, które posiada gabinet. Aparatura stosowana w mezoterapii bezigłowej wykorzystuje zjawiska: elektroporacji, jonoforezy, sonoforezy, fali radiowej RF (Radio Frequency) oraz światłoterapię. Najważniejszą jednak jej zaletą jest to, iż nie narusza integralności skóry i jest całkowicie bezpieczna. Mezoterapia bezigłowa jest jedną z lepszych metod zwiększenia transportu przeznaskórkowego i wprowadzania w skórę składników aktywnych. Metoda ta stosowana jest w gabinetach kosmetycznych. Najlepsze wyniki uzyskuje się w seriach zabiegowych. Bezpośrednio po zabiegu skóra wygląda dobrze, nie jest opuchnięta tak bardzo jak w przypadku mezoterapii igłowej. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, że któraś z form mezoterapii jest lepsza a któaś gorsza. Każdy z zabiegów działa na różnej głębokości skóry i wymaga po prostu odpowiedniego zakwalifikowania pacjenta.

zabiegi kosmetyczne



Dodaj komentarz






Dodaj

masaż twarzy Kielce
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl